Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Layer Slider - компонент joomla Mp3

Boyama

 

2014 yılının ikinci yarısında işletmeye aldığı dünyanın en son teknolojinin kullanıldığı boya hattında çok kısa sürede hedeflenen kaliteyi yakalayan TATMETAL ; Boyalı sac pazarındaki bilinirliğini ve etkinliğini her geçen gün arttırarak pazar payını büyütmektedir.


 Pazara sunulan boyalı ürünlerle ilgili olarak farklı sektörlerden, farklı ürünler için alınan geri dönüşler, TATMETAL 'in ürün geliştirme ve alternatif pazarlar yaratma konusundaki en önemli itici gücü ve teşviki olmaktadır.


 TATMETAL 'in entegre yapısı nedeniyle sahip olduğu geniş ürün ve üretim yelpazesi, boyalı sac üretiminde müşterilerine daha esnek ,daha hızlı ve daha uygun maliyetlerle servis verebilme imkanı sağlamaktadır.
Müşterilerinin çözüm ortağı olmayı hedefleyen yaklaşım ve anlayışı ile TATMETAL ; hayalleri zorlamaya, fark yaratmaya devam etmektedir.

Hitap edilen sektörler içinde yer alan İNŞAAT SEKTÖR 'ünde tek kat oluk, trapez , sandviç panel, kompozit panel, prefabrik yapı, metal yapı , asma tavan , yağmur suyu olukları , garaj kapısı ve panjur üreticileri başlıca boyalı sac kullanıcılarıdır.

Farklı sektörlerin farklı estetik ve kalite beklentilerini de karşılamayı hedefleyen TATMETAL ; zengin renkler de ağaç, granit, fırça farklı desenlerin ve wrinkle , portakal , deri gibi farklı efektlerin yer aldığı  ürün yelpazesi ile , inşaat sektörünün dışında MOBİLYA VE METAL AKSESUAR SEKTÖR 'lerine de hizmet vermektedir.

Bu sektörde polyster (PE) , PUR, PUR-PA , PVDF , TEXTURE POLYSTER, HDPE , HB , HB-PUR - WRINKLE  gibi boya türleri kullanılmakta ve GALVANİZ (HDG) , ALUMİNYUM(ALU), SST , PARLAK ALUMINYUM , SOĞUK SAC (CRS) gibi metaller istenilen renklere boyanabilmekte ve kaplanabilmektedir.

Yine hitap edilen sektörler içinde yer alan BEYAZ EŞYA SEKTÖRÜ 'ünün lider kuruluşları ile birlikte , özel boyalı ve özel kaplamalı saclarla yapılan uygulamalar da alınan başarılı sonuçlar, söz konusu sektörün de farklı beklentilerini karşılama , onlara daha yüksek katma değerleri ürünleri , daha düşük maliyetlerle sunabilme olanaklarını da doğurmuş ve uzun soluklu iş birlikteliklerinin kapılarını açmıştır.

Galvanizli sac , Aluminyum , Soğuk sac ,Paslanmaz sac üzerine yapılan , TEXTURE , POLYESTER , AFBLAK uygulamaları neticesinde elde edilen kimyasal ve fiziksel dayanımlar, hedeflenen şekilde gerçekleşmiş , memnuniyet verici sonuçlar elde edilmiştir.

Özellikle parmak izi bırakmayan şeffaf kaplamalar , kurutma makinaları için yapılan özel kimyasal kaplamalar , çamaşır makinası, buzdolabı başta olmak üzere beyaz eşya sektörüne girebilen her ürün için farklı desen ve efektlerde üretilebilen tüm saclar , ürün yelpazemizi çeşitlendirerek kullanıcılarının beğenilerine farklı alternatiflerin sunulmasını sağlamıştır. 

Ayrıca AMBALAJ SEKTÖR 'ü de farklı niteliklerde ki boyalı sacların yoğun olarak kullanıldığı bir başka uygulama alanı olarak karşımıza çıkmakta , başta; varil, teneke kutu, konserve kapak ve kutuları  olmak üzere  benzeri ürünlerin yapımında da kullanılmaktadır.

ETP, AL(PP), CRS gibi metallerin üzerine EMAYE, EPOKSİ , FENOLİK, LAK , PP LAK  boya türleri uygulanmakta ve bu sektör giderek artan talebin olduğu bir pazar olarak görülmektedir.

TATMETAL ; hammadde tedariğini kendisinin yaptığı standart boyalı ürünlerin ve sipariş üzerine ürettiği özel boyalı ürünlerin yanı sıra, tesislerinde istenirse FASON olarak boyama ve kaplama  hizmeti sunabilmektedir.

 

 HAT PARAMETRELERİ

 

Boyanabilir Metaller

Daldırma Galvaniz

Elektro Galvaniz

Galvalum

Alüminyum

Teneke ( Krom ve Kalay Kaplı )

Boyanabilir Metal Ölçüleri

Kalınlık: 0.2 –1.2 mm

Genişlik: 800 mm –1.300 mm

Giriş Bobin Detayları

İç Çap: 508 mm-600 mm

Dış Çap: min. 850 mm –max. 2.100 mm

Ağırlık: max. 25 ton

 

Çıkış Bobin Detayları

İç Çap: 508 mm-600 mm

Dış Çap: min.850 mm –max. 1.500 mm

Ağırlık: max. 10 ton

 

Hat Hızı

Nominal: 100 metre / dakika

Hedef: 120 metre / dakika

 

Üretim Kapasitesi (0.5 x 1200 mm ve 100 m/d için)

Yıllık: 150.000 ton

Saatlik: 28.26 ton

Üretim Saati: 5958 saat / yıl ( %75 üretim oranı ile )

Ürün tipleri

1.Boyalı Metal ( Bobin veya Levha )

2.Film Laminasyonlu Metal ( Bobin veya Levha )

3.Koruyucu filmli boyalı ve lamine bobin & levha

 

Hedef Müşteri Grupları

ÇATI / CEPHE KAPLAMA

BEYAZ VE ELEKTRONİK EŞYA

AMBALAJ

DEKORATİF ÜRÜNLER

AYDINLATMA

OTOMOTİV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BOYA HATTI  KALİTE LABORATUVARI

 

Bu birimde ürünlerin boya kalınlıkları, renk ve parlaklık değerleri, kimyasallara karşı direnç değerleri, eğme sırasında çatlama dirençleri , hızlı deformasyona karşı dirençleri , derin çekme , yapışkanlık dirençleri EN 13523 standardına göre test ve analiz edilmektedir.

 

 

Uygulanabilir Boyalar

Son Kat

Standart Polyester PE

Super Polyester SPE veya HPE

PVDF

Poliüretan PU

Poliüretan Polyamid PUPA ( PURPA )

Plastisol PVC

EpoksiFenolik EPF

Astar

Polyester PE

Poliüretan PU

Akrilik ACR

Arka Boya

Epoksi EPX

Epoksi Polyester EPP

Efektler

Düz ( Solid )

Metalik

Sedef ( Pearl )

Buruşuk ( Wrinkle )

Gofraj ( Embossed )

Ağaç, Mermer, Bakır, Paslanmaz vb. ( Designed )

Tekstüre ( Textured / Portakal,Toz Boya vb. )

Uygulanabilir Kalınlıklar

PE –HPE -15 -20 mikron ( Tek Kat ) max 50 mikron ( İki Kat )

PVDF - 15 -20 mikron ( Tek Kat ) max 50 mikron ( İki Kat )

PUPA - 15 -20 mikron ( Tek Kat )max 50 mikron ( İki kat )

PVC - 100 -200 mikron ( Tek Kat )

 

 

  

 

Join bet365 Poker nad play.